Wskazania pozabiegowe

FAQ

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pamiętaj, że jestem do Twojej dyspozycji. Nie bój się zapytać.

Jeśli chcesz wykonać przekłucie lub wymianę kolczyka, pamiętaj aby wcześniej umówić się na wizytę. Dzięki temu będę mogła poświęcić Ci niezbędną ilość czasu i uwagi.

Masz możliwość umówienia się na dwa sposoby: korzystając z dostępnego na stronie kalendarza lub telefonicznie, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu.

Higiena przekłutego miejsca - ogólne zasady dbania o przekłucie

Świeżo przekłute miejsca przemywaj 2-3 razy dziennie wodą morską izotoniczną (np. Marimer). Możesz zastosować do tego celu patyczki higieniczne. Prawidłowe przemywanie polega na zmyciu z powierzchni skóry oraz kolczyka wydzielinę wydobywającą się z kanału przekłucia. Pamiętaj, aby nie wyjmować kolczyka.

W przypadku piercingu w jamie ustnej, do przemywania zalecam płyn Dentosept, rozcieńczany zgodnie z instrukcją załączoną do opakowania.

Dopóki miejsce przekłucia całkowicie się nie wygoi, nie należy go rozmaczać. Dlatego też w tym okresie sugeruję wybierać prysznic, a nie długie kąpiele. Należy też zrezygnować w czasie gojenia z eksponowania przekłutego miejsca na słońce oraz korzystania z solarium. Dotyczy to także rezygnacji z sauny, korzystania z basenu, kąpieli w jeziorze itp.

W czasie gojenia unikaj wszelkich aktywności mogących doprowadzić do podrażnienia kanału przekłucia. W przypadku przekłucia pępka zrezygnuj na jakiś czas z wykonywania brzuszków oraz noszenia ubrań i pasków z dużą klamrą, które mógłby go podrażnić.

Przed zabiegiem zabronione jest stosowanie leków rozrzedzających krew lub zaburzających jej krzepliwość. Należą do nich m.in. Acard czy Aspiryna. Twój organizm musi być zdrowy i w pełni sił, aby możliwa była pełna, szybka i bezproblemowa regeneracja przekłutego miejsca. 

Czas gojenia w większości przypadków wynosi od 8 do 12 tygodni. Krócej, bo od 6 do 8 tygodni goją się zwykle język, septum i smiley.

W cenę większości wykonywanych przeze mnie zabiegów wliczony jest koszt wymiany kolczyka na krótszy w wersji standardowej. Nie dotyczy to jedynie klasycznego przekłucia płatka ucha.

W przypadku chęci wymiany na biżuterię niestandardową taką, jak złota, kolorowa, z kryształkami lub w innym kształcie lub kolejna kulka, są dodatkowo płatne.

Przeciwwskazania do piercingu

  • ciężkie choroby wyniszczające organizm, jak np.: choroby nowotworowe,
  • choroby wirusowe przenoszone przez krew, np.: HIV, AIDS, WZW,
  • uczulenia na metale,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi np.: Hemofilia (przede wszystkim A i B),
  • schorzenie, podrażnienie, uszkodzenie skóry w okolicy planowanego piercingu,
  • choroby alergiczne,
  • ostra faza choroby zakaźnej, jak np. grypa lub silne przeziębienie,
  • choroby przewlekłe: choroby układu krążenia, choroby nerek, cukrzyca,
  • przejściowe zaburzenia krzepliwości krwi np.: poprzez podawanie leków obniżających krzepliwość krwi.
  • ciąża
  • niepełnoletni bez rodziców/opiekunów prawnych,